Ogłoszenia 27.06.2021

1.    W środę zakończymy czerwiec, podczas którego wspólnie modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa po mszy św. o 18.00. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże Miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach oraz o przemianę naszych serc.
2.    W salkach kościelnych od strony ul. Wąskiej od 10.00 do 14.00 przy kościele można wziąć udział
w Akcji krwiodawstwo Podziel się życiem!
3.    Dzisiaj ks. Tadeusz udaje się na tygodniowe rekolekcje zakonne. Pamiętajmy o nim w modlitwie. W dni powszednie zapraszamy do spowiedzi przed mszami św. o 7.00 i 18.00.
4.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek oraz sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 jak co miesiąc modlitwa i Msza Święta w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa. Zachęcamy do spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca 3 lipca o 17.00 Różaniec i 18.00 Msza św.
ku czci Niepokalanego Serca NMP.
5.    W tym tygodniu we wtorek 29 przypada uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. W sobotę 3 lipca będziemy obchodzić święto św. Tomasza Apostoła, a w przyszłą niedzielę będziemy modlić się o urodzaje.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności, Maryi Matki Kościoła, św. Józefa i Patronów. Panu organiście Piotrowi z okazji jego imienin złożymy życzenia w niedzielę 4 lipca podczas mszy św. o 11.00. Również w tym dniu po mszy św. o 11.00 dzieci ze świetlicy i z parafii udadzą się na Wakacje z Bogiem po mszy o 11.00.
7.    Msze święte w lipcu i sierpniu będą odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
8.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek – od 16.00 do 18.00; środa od 10.00 do 12.00, w sobotę od 11.00 - do 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
9.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez godny strój.
10.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez godny strój,
w którym przychodzimy do kościoła na msze św.
11.    Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych. Od 20 czerwca osoby zdrowe i bez przeszkód obowiązuje przykazanie uczestnictwa we mszach św. w niedziele i święta nakazane. Dyspensa została zniesiona. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w naszym kościele może obecnie przebywać około 600 osób, gdyż mamy ponad 800 miejsc siedzących.
Istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu 1,5 metra. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych.
12.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się
o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
13.     Wszystkich darczyńców i dobro czyniących wspólnocie parafialnej, świetlicy i domowi zakonnemu otaczamy modlitwą z wdzięcznością podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
14.    Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa na czas wakacyjny, a udających się na wyjazdy
w najbliższych dniach zapraszamy po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo na pobyt i podróż.
15.    Z okazji wizyty ks. Marcela z Kamerunu, w wejściu do kościoła można zaopatrzyć się w różne pamiątki i materiały.
16.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz
w minionym tygodniu: Krystynę Przyjazną, Teresę Plucińską, Mirosławę Chrzanowską, Stanisława Górowskiego, Zdzisława Nowakowskiego, Stanisława Gac, Halinę Pajor, Jadwigę Rudowicz
i Krystynę Cierniak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…