Ogłoszenia 20.06.2021

1.    W czerwcu codziennie po Mszy Świętej o 18.00 śpiewamy litanię ku czci Serca Pana Jezusa.
2.    Dzisiaj ks. Kazimierz i ks. Dymitr udają się na tygodniowe rekolekcje zakonne. Pamiętajmy o nich w modlitwie. W dni powszednie zapraszamy do spowiedzi przed mszami św. o 7.00 i 18.00.
3.    Jutro 21 przypada 149 rocznica urodzin św. Alojzego Orione.
4.    Spotkanie informacyjne dla Rodziców I Opiekunów dzieci wyjeżdżających na Wakacje z Bogiem dziś o 19.00 w świetlicy.
5.    Przy figurce św. Antoniego możemy nabyć książkę o Orionistach, którzy przeszli do wieczności, wśród nich jest wielu których znamy, bo pracowali w naszej parafii. Koszt: ofiara na Wakacje
z Bogiem.
6.    Za tydzień, 27 czerwca, w godzinach 10.00-14.00 pod kościołem będzie można wziąć udział w Akcji krwiodawstwo Podziel się życiem!
7.    Dzieciaki ze ŚWIETLICY kwestują dziś pod kościołem na Wakacje z Bogiem. Z serca dziękujemy za wsparcie.
8.    Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Opiekuna przeczytamy artykuł ks. Damiana Laskowskiego pt. Moje wędrowanie, w którym opowiada o swoim doświadczeniu pielgrzymowania do Maryi.
9.    W tym tygodniu w środę 23 przypada Dzień Ojca, a w czwartek 24 uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
10.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności, Maryi Matki Kościoła, św. Józefa i św. Patronów. Szczególnie pamiętajmy o wszystkich Ojcach i tatach, którzy troszczą się o wychowanie i utrzymanie rodzin. A zmarłych polecajmy z wdzięcznością Miłosiernemu Ojcu w Niebie.
11.    Msze święte w lipcu i sierpniu będą odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00.Nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o godz. 7.00 i 18.00.
12.    W lipcu i sierpniu zmiana godzin urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek – od 16.00 do 18.00; środa od 10.00 do 12.00, w sobotę od 11.00 - do 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
13.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez godny strój, w którym przychodzimy do kościoła na msze św.
14.    Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych. Od 20 czerwca osoby zdrowe i bez przeszkód obowiązuje przykazanie uczestnictwa we mszach św. w niedziele i święta nakazane. Dyspensa została zniesiona. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w naszym kościele może obecnie przebywać około 400 osób, gdyż mamy ponad 800 miejsc siedzących. Od 26 czerwca liczba osób w naszym kościele to około 600. Istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu 1,5 metra. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych.
15.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek
za ławkami i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
16.     Wszystkich darczyńców i dobro czyniących wspólnocie parafialnej, świetlicy i domowi zakonnemu otaczamy modlitwą z wdzięcznością podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
17.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian
i Bliskich: Marię Maciejewską, Zofię Michalską i Annę Banaszkiewicz. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…