Ogłoszenia 06.06.2021

1.    Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała - Uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy do udziału w procesji wokół kościoła po Mszy św. wieczornej o 18.00. w czerwcu Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy po mszy św. o 18.00 a w oktawie odśpiewamy podczas procesji.
2.    Dziękujemy ks. Damianowi i ks. Tadeuszowi, pani Marii zakrystiance, ministrantom i ich rodzicom, Dziewczynkom sypiącym kwiatki, siostrom i braciom ze wspólnot i grup przy parafii i wszystkich ludziom dobrej woli za zaangażowanie w budowanie 4 ołtarzy i organizację procesji Bożego Ciała.. Policji za zabezpieczenie trasy procesji. Wszystkich zaangażowanych w organizację uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na spotkanie w ogrodzie przy świetlicy dzisiaj o 19.00.
3.    W tym tygodniu w piątek 11 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, a w sobotę 12 wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. W piątek 11 czerwca można spożywać potrawy mięsne.
4.    W przyszłą niedzielę 13 czerwca Dzień Fatimski. O 17.00 Różaniec a po mszy św. o 18.00 procesja wokół kościoła. Podczas mszy św. o 12.30 ks. proboszcz Antoni odprawi msze św. z ku czci św. Patrona z okazji imienin.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej i Matki Kościoła.
6.    W środę o 17.00 zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie ku czci Matki Kościoła, a we wtorki o 17.00 na różaniec odmawiany za naszych kochanych i bliskich zmarłych polecanych w wspominankach rocznych.
7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN i inne oraz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
8.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
9.    Dzisiaj z okazji pierwszej niedzieli miesiąca można złożyć do puszek przed kościołem ofiarę na cele remontowe w naszej parafii.
10.    Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
11.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Irenę Wolny, Zdzisławę Grabicką, Zdzisława Nowaka, Jadwigę Jędraszek, Dariusza Chylińskiego, Mariannę Jankowską. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…