Ogłoszenia 18.10.2020

1.    W związku z obostrzeniami z powodu pandemii w kościele górnym mogą przebywać 252 osoby i prosimy zajmować oznaczone miejsca z numerami, aby zachować konieczność dystansu społecznego. Dziękujemy za wzajemne zrozumienie i również ze względu na miłość bliźniego.
2.    Zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o 17.00, a według uznania rodziców i opiekunów dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30.
3.     Trwamy w nowennie przed liturgicznym wspomnieniem św. Jana Pawła II w czwartek 22
i zapraszamy na Mszę św. o 18.00 ku czci św. Papieża.
4.    Ofiary składane do puszek przed kościołem są na wsparcie dzielności misyjnej Kościoła na całym świecie.
5.    Działaj po mszy św. o 18.00 zapraszamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego z udziałem wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. A jutro zapraszamy na mszę św. o 18.00 i po niej modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie z różnych problemów.
6.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Składane ofiary będą przeznaczone na Świętopietrze, czyli utrzymanie i funkcjonowanie Stolicy Apostolskiej i wszystkich dzieł przez nią prowadzonych.
7.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku do 17.00.
8.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. W kancelarii w niedziele października po każdej mszy św. i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
9.    Według uznania rodziców i opiekunów w każdą sobotę zapraszamy na spotkanie scholii o 10.00
a ministrantów na zbiórkę o 11.00. Zachęcamy do zgłaszania się wszystkich chłopców w każdym wieku chętnych do służby przy ołtarzu. Informacje u ks. Damiana
10.    Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej odbędą się we wtorek 20 października dla SP 4 i 7, a w środę 21 października dla SP 14 i 18 o 18.50
w górnym kościele.
11.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności i wstawiennictwu Maryi Matki Kościoła.
12.    W ubiegłą niedzielę w Dzień Papieski w ramach zbiorki ofiar do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2552,50 zł. dla wspierania w nauce uzdolnionej młodzieży
13.    W tym czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
14.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dobro czyniących polecamy z wdzięcznością w każdy poniedziałek podczas mszy św.
o 18.00.
15.    W kancelarii i zakrystii są do nabycia Kalendarze Diecezjalne na 2021 rok w cenie 5 zł.
Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz
w minionym tygodniu: Alinę Makowską, Józefa Wolfa, Mariannę Borszyńską, Henryka Krzywda i Barbarę Dolak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia
i polecamy Miłosierdziu Bożemu Pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek……

Ogłoszenia 11.10.2020

1.    W ramach czwartego Roku Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii jesteśmy zaproszeni do troski o odpowiedzialność za siebie samych i bliźnich, zwłaszcza za tych, którzy mieli wpływ na nasze dzisiejsze dobre postawy w życiu.
2.    Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski – ku czci św. Jana Pawła II pod hasłem „TOTUS TUUS - CAŁY TWÓJ”. Z tej okazji dzisiaj przed kościołem można złożyć do puszek ofiarę na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia jako wsparcie kształcenia zdolnej ubogiej młodzieży. Jest to tworzenie żywego pomnika Jana Pawła II.
3.    W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku dzieci o 16.30,
a codziennie wszystkich na 17.00. Zapraszamy szczególnie młodzież i kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
4.    Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o 16.00 w dolnym kościele osoby
z niepełnosprawnością i ich rodziny.
5.    W ramach duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii zapraszamy na mszę św. o 18.00. Jest to również msza św. dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
6.    Wyjątkowo w październiku w trzecią niedzielę miesiąca Adoracja z uwielbieniem Jezusa Eucharystycznego
po mszy św. o 18.00. Msza św. i w poniedziałek modlitwa o uzdrowienie.
7.    Jutro 12 zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin, które pożegnały kogoś bliskiego w ostatnim czasie o 18.00.
8.    We wtorek 13 Dzień Fatimski. O 17.00 Różaniec Fatimski, zaś po mszy św. o 18.00 procesja wokół kościoła.
9.    W tym dniu 13 rozpoczniemy również nowennę przed liturgicznym wspomnieniem św. Jana Pawła II 22 X.
10.    W środę 14 października w naszej parafii w łączności z diecezją kaliską Apostolat Maryjny zaprasza do modlitwy różańcowej w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodzin.
11.    W środę 14 przypada Dzień Edukacji Narodowej. Dlatego zapraszamy do wdzięcznej modlitwy w intencji nauczycieli, katechetów i wychowawców. Módlmy się również za tych, których już nie ma wśród nas – prosząc dla nich o życie wieczne. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 w ich intencji.
12.    Za tydzień Niedziela Misyjna. Można będzie złożyć ofiarę do puszki na cele misyjne Kościoła.
13.    Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej odbędą się
we wtorek 20 października dla SP 4 i 7, a w środę 21 października dla SP 14 i 18 o 18.50 w górnym kościele.
14.    W zakrystii i kancelarii są do nabycia kalendarze diecezji kaliskiej na 2021 rok w których są zdjęcia i opisy z pobytu w diecezji kaliskiej Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Jest również ślad pobytu w naszej parafii. Cena 5 zł.
15.    W TYM TYGODNIU obchodzimy:
•    We wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
•    w czwartek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa;
•    w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
•    w sobotę – wspomnienie męczennika św. Ignacego Antiocheńskiego
Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwu Maryi Matki Kościoła.
16.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku do 17.00.
17.    W sobotę na 10.00 zapraszamy na spotkanie scholii a na 11.00 zbiórkę ministrantów.
18.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Również od tej niedzieli po każdej
mszy św. w kancelarii i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
19.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która kształtuje nasz światopogląd.
20.    W tym czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
21.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
22.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Zofię Adamczyk, Krzysztofa Rogalskiego, Zenona Stefańskiego, Stanisława Maik, Ewę Krysiak, Danutę Pawlak i Kazimierza Gołębiewskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 04.10.2020

1. W ramach IV Roku Odnowy i Ewangelizacji Parafii przed mszą św. słyszeliśmy wprowadzenie do kolejnego Gestu zaproponowanego w 15 Liście do Parafian, który już można zabierać i przekazywać bliskim i sąsiadom. Prosimy o modlitwę w intencji dzieła Odnowy i Ewangelizacji Parafii, czyli każdego z nas i naszych sąsiadów.
2. Zapraszamy dzisiaj o 18.00 na Ewangelizacyjny Wieczór z Ojcem i spotkanie z bratem Elia. O 17.00 Różaniec.
3. Serdecznie zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku dzieci o 16.30 a dorosłych i młodzież przed bierzmowaniem o 17.00. Pamiętajmy o tej pięknej modlitwie w intencji Kościoła w Polsce i na całym świecie.
4. Jutro podczas mszy św. o 18.00 sakramentu bierzmowania udzieli JE ks. bp Stanisław Napierała senior diecezji kaliskiej.
5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus” Cały Twój.  Można będzie złożyć do puszek ofiarę na Papieski Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej  młodzieży. Jest to ciągłe budowanie żywego pomnika Jana Pawła II.
6. W październiku zapraszamy do Kaplicy Adoracji na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym codziennie oprócz niedziel do rozpoczęcia nabożeństwa Różańcowego czyli do 17.00.
7. Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej odbędą się we wtorek 20 października dla SP 4 i 7, a w środę 21 października dla SP 14 i 18 o 18.50 w górnym kościele.
8. W drugą  niedzielę miesiąca zapraszamy na mszę św. o 16.00 osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny.
9. Za tydzień Adoracja z uwielbieniem Jezusa Eucharystycznego po mszy św. o 18.00. Msza św. i modlitwa o uzdrowienie i w intencjo rodzin, które pożegnały kogoś bliskiego w ostatnim czasie w poniedziałek 12 października o 18.00.
10. W soboty spotkanie scholii o 10.00 i ministrantów o 11.00.
11.W TYM TYGODNIU w Liturgii obchodzimy:
      W poniedziałek wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej;
      w środę Matki Bożej Różańcowej;
      w piątek wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej;
12. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Maryi Matki Kościoła.
13. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej. Również od przyszłej niedzieli 11 października po każdej mszy św. w kancelarii.
14. W tym czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
15. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca przed kościołem na wolnym powietrzu można złożyć ofiarę do puszek na fundusz remontowy i inwestycyjny w naszej parafii. Trwają remonty i naprawy dachu na wejściu do kościoła i w świetlicy. Jest to związane z tym, że jako parafia zakonna jesteśmy zobowiązani do składania opłat na funkcjonowanie biskupiej kurii diecezjalnej w Kaliszu i zakonnej kurii prowincjalnej w Warszawie.
16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Parafian i Bliskich: Zofię Monczyńska, Emilię Łysiak, Mirosława Gryndzińskiego, Jadwigę Lis, Jana Petlińskiego, Joannę Spychalską-Linke, Teresę Pawelec, Salomeę Goszczyńską, Ryszarda Bacha i Wandę Jankowską. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 30.08.2020

1.    Od przyszłej Niedzieli rozkład godzin Mszy Świętej jak w ciągu roku; 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
2.    W niedzielę, 13 września na mszy św. o 12.30 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie IV Roku w Programie Odnowy i Ewangelizacji naszej Parafii z uroczystym i specjalnym błogosławieństwem i homilią dla Posłańców.
3.    Serdecznie witamy ks. Tadeusza Budę i ks. Damiana Laskowskiego, którzy decyzją władz zakonnych zostali posłani do posługi  w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Maryi Matki Kościoła i wstawiennictwa św. Alojzego Orione. Dziękujemy za posługę w naszej wspólnocie parafialnej ks. Grzegorzowi i ks. Dymitrowi i otaczamy modlitwą i również  życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Maryi Matki Kościoła.
4.    W przyszłą niedzielę 6 września o 12.30 mszę dziękczynną będzie sprawował z okazji 25 lecia święceń kapłańskich ks. dr Grzegorz Sikorski FDP, proboszcz w poprzednich latach.
5.    Jutro w poniedziałek 31 sierpnia zapraszamy na spotkanie Oriońskiego Ruchu Świeckiego, które rozpoczniemy Mszą św. o 18.00.
6.    Również jutro o 16.30 spotkanie katechetów ze szkół na terenie naszej parafii.
7.    W pierwszy czwartek 3 września comiesięczna modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia
w Sanktuarium św. Józefa. Módlmy się również za powołanych i o powołania do służby Bożej.
8.    W pierwszy piątek miesiąca 4 września spowiedź dla dorosłych i młodzieży na każdej Mszy świętej rannej
i wieczornej, dla dzieci zaś od 16.00. Dla dzieci Msza św. o 16.30. Zachęcamy, aby w miarę możliwości
i z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego w tym czasie pandemii, z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie i dla innych.
9.    W I sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o 17.00 i msza św. ku czci NPNM o 18.00.
10.    Ze względu na trwającą sytuację epidemiczną prosimy rodziny i bliskich do chorych przebywających w domach, aby zgłaszali indywidualnie potrzebę odwiedzin z posługą sakramentalną z okazji I piątku. Przypominamy
i zachęcamy, że w stanach bardzo ciężkiej choroby i słabości można zawsze powiadamiać księdza, aby przybył z sakramentami do chorego.
11.    W sobotę 5 września zapraszamy na X pielgrzymkę dzieci i młodzieży od Józefa do Karmelu
na Niedźwiadach. Zapisy po mszach św. w zakrystii i kancelarii w godzinach urzędowania. Informacja
na plakacie.
12.    We wtorki o 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
13.    Z inicjatywy osób świeckich Parafian w ramach Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii zapraszamy o 17.45 na kwadrans modlitwy w każdy poniedziałek za wstawiennictwem św. Alojzego Orione w intencji bezdomnych, skrzywdzonych, wykluczonych i odrzuconych społecznie, a w czwartek o świętość i poszanowanie życia
na każdym etapie rozwoju od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o adopcje duchowe dzieci poczętych.
14.    W tym tygodniu w czwartek 3 września liturgicznie przeżywamy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża.
15.    Wszystkich, którzy będą obchodzić imieniny czy urodziny lub jubileusze serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego błogosławieństwa.
16.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej ze stolików za ławkami. Można złożyć dobrowolną ofiarę
lub określoną na czasopiśmie.
17.    W tym czasie pandemii nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół troszczy się o bieżące funkcjonowanie Parafii. Oraz opłaty i należności.
18.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00.
19.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Zofię Gienerowicz, Henrykę Marcisz, Stanisława Wojciechowskiego, Grzegorza Wolnego i Bolesławę Nawrot. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 23.08.2020

1.    Bogu dziękujemy za szczęśliwie przeżytą pielgrzymkę na Jasną Górę naszym siostrom i braciom z Grupy Oriońskiej Biało Żółtej oraz księżom Andrzejowi i Damianowi. W sobotę 29 zapraszamy uczestników etapu sztafetowego 11 sierpnia i autokarowej 13 sierpnia na spotkanie popielgrzymkowe w ogrodzie przy świetlicy o 19.00.
2.    W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy wyjechali na wypoczynek, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a jeszcze udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo, jeśli mają takie życzenie.
3.    W środę, 26 sierpnia w Polsce będziemy obchodzić uroczystość NMP Częstochowskiej. To również patronalne święto prowincji zakonnej orionistów w Polsce. Polecajmy całą Rodzinę Oriońską prosząc o powołania i pamiętając w modlitwach wzajemnych przez wstawiennictwo Maryi.
4.    W tym tygodniu patronują nam:
•    24 w poniedziałek - św. Bartłomiej, Ap
•    27 w czwartek – św. Monika
•    28 w piątek – św. Augustyn,
•    29 w sobotę – św. Jan chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził go również w męczeństwie.
5.    Naszą życzliwość i Boże błogosławieństwo kierujemy wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny lub jubileusze.
6.    Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii i zapraszamy na Msze święte w sierpniu, które są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Msze święte w tygodniu o 7.00 i 18.00.
7.    W sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
8.    Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną z myślą o dzieciach i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolny w dniu 5 września 2020. Szczegóły na plakatach
9.    Codziennie oprócz niedziel i świąt zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
10.    We wtorki o 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
11.    Z inicjatywy osób świeckich Parafian w ramach Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii zapraszamy na kwadrans modlitwy w każdy poniedziałek za wstawiennictwem św. Alojzego Orione w intencji bezdomnych, skrzywdzonych, wykluczonych i odrzuconych społecznie, a w czwartek o świętość
i poszanowanie życia na każdym etapie rozwoju od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o adopcje duchowe dzieci poczętych.
12.    Przypominamy o szacunku dla kościoła oraz sióstr i braci dlatego pamiętajmy o odpowiednim stroju.
13.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
14.    W czasie pandemii nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane dobrowolne ofiary do puszek za ławkami w kościele. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która przez Parafian i Przyjaciół troszczy się o bieżące funkcjonowanie Parafii. Trwa termomodernizacja dachu na świetlicy i odnawianie pomieszczeń. Bóg zapłać za wsparcie.
15.     Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary serdecznie dziękujemy. A za wszystkich ofiarodawców parafii, świetlicy i domu zakonnego dziękujemy Bogu i prosimy o Boże błogosławieństwo w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.