Ogłoszenia 20.09.2020

1.    W związku z przesuniętymi terminami Pierwszej Komunii Świętej w tym roku, informujemy, że w niedziele września intencje mszy św. zamówione na 11.00 są odprawiane o 10.30. Za wszelkie powstałe komplikacje przepraszamy i dziękujemy za zrozumienie. Informacje można również uzyskać w kancelarii.
2.    Za tydzień Rocznica Pierwszej Komunii św. o 16.00.
3.    Bierzmowanie w poniedziałek 5 października o 18.00. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na niedzielne msze św. o 18.00. Wznawiamy spotkania w grupach. Grupa niedzielna dzisiaj spotkanie o 17.00 w salce.
4.    W TYM TYGODNIU:
•    Jutro 21 święto św. Mateusza;
•    W środę 23 wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny;
•    w czwartek obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego, który jest matką wszystkich kościołów w diecezji.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Maryi Matki Kościoła.
6.    Zapraszamy na osobistą adorację Jezusa Eucharystycznego w naszej Kaplicy Adoracji codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.45 do 17.45.
7.    Zapraszamy w sobotę o 12.00 na spotkanie scholii liturgicznej a o 11.00 na zbiórkę ministrantów.
8.    Modlitwy w tygodniu w naszym kościele:
Poniedziałek 17.50 za wstawiennictwem św. Alojzego Orione w intencji bezdomnych, skrzywdzonych, wykluczonych i odrzuconych społecznie;
Wtorek 17.00 różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych;
Środa 17.00 nabożeństwo ku czci Matki Kościoła;
Czwartek 17.50 o świętość i poszanowanie życia na każdym etapie rozwoju
od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o adopcje duchowe dzieci poczętych.
9.    W tym czasie pandemii i z powodu kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół troszczy się o bieżące funkcjonowanie Parafii oraz opłaty i należności.
10.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
11.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza diecezjalnego dwutygodnika Opiekun i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
12.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Parafian
i Bliskich: Halinę Pacanowską, Mariannę Zimniak, Lecha Dolata, Kazimierza Szymczaka i Wojciecha Pilarskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…